Oprawa muzycznaOprawa muzyczna ślubu – czyli jak to się zaczęło

Oprawa muzyczna ślubu to ja! – Anna Świerczek, pochodzę z małej miejscowości Bierna nieopodal Jeziora Żywieckiego w Beskidzie Żywieckim. Choć aktualnie mieszkam w Katowicach, sercem i duszą nadal jestem w tych przepełnionych muzyką i góralską kulturą rodzinnych rejonach.

Cóż mogę rzec… muzykę mam we krwi i towarzyszy mi od dziecka. Już jako mała dziewczynka grywałam na organkach, śpiewałam i występowałam przed rodzinną publicznością. Potem nadszedł czas na większy instrument. Tak też zasiadając do pianina jako 13 letnia dziewczynka napisałam pierwszą piosenkę.

Oprawa wokalna w kościele – Muzyczna przygoda życia

Wiele się potem wydarzyło… Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, klasa fortepianu i epizod śpiewu operowego na prywatnych lekcjach u dr hab. J. Ozimkowskiego z Krakowskiej Akademii Muzycznej. Wiele warsztatów w różnych zakątkach Polski i z różnych technik śpiewania: śpiewu jazzowego, rozrywkowego, śpiewu białego pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Od najmłodszych lat brałam udział w wielu konkursach wokalno-instrumentalnych na różnych szczeblach: od powiatowego po międzynarodowe, a z moich największych sukcesów mogę wymienić zdobycie Złotej Gwiazdy na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Gwiazdy Jesieni”, Grand Prix w konkursie piosenki religijnej „Strefa chwały”, Grand Prix w powiatowym przeglądzie kolęd i pastorałek, kwalifikacja do wojewódzkich przesłuchań Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w turnieju Poezji Śpiewanej. To tylko kilka z pozycji w moim życiorysie muzycznym, a to co daje mi największą satysfakcje, to to iż prezentowane utwory były w większości mojego autorstwa i z własnym akompaniamentem. Bardzo często tworzyłam również aranże do znanych i lubianych utworów nadając im nowe, świeże brzmienie.

Miałem okazję przeżyć także wspaniałą przygodę jako instruktor śpiewu w chórze gospel „Zastępy Pana”, jako wokalistka, pianistka, kompozytor w zespole „Cheled”, jako tancerka, wokalistka i solistka w zespole „Magurzanie” oraz prowadzić własny chór dziecięcy przy Młodzieżowym Ośrodku Kultury.

Dlaczego oprawa wokalna ślubu?

Gdy nadszedł czas przeprowadzki do wielkiego miasta, pewien etap życia został zakończony, a mi najzwyczajniej w świecie zaczęło czegoś brakować. Muzyka i spotkania z ludźmi to coś co zawsze mnie napędzało pozytywnie do życia. Szukałam muzycznych uniesień łącząc pracę z dziećmi z muzyką. Prowadziłam chór w szkole, rytmikę w przedszkolu i zajęcia umuzykalniające w Żłobku dla tych najmłodszych. Zrozumiałem, że to nie wystarczy mi, aby w pełni spełniać swoją muzyczną pasję. Piosenki dla dzieci są pełne emocji i zabawne… ale ja pragnęłam większych uniesień.

W moich epizodach muzycznych zdarzyło się kilka razy zaśpiewać na ślubach rodzinnych, tak po prostu – aby upiększyć w prezencie ich ceremonię zaślubin. Dziś, macie przed oczami dzieło mojej tęsknoty za tymi cudownymi uniesieniami. Zaśpiewam i dla Was! Posłuchajcie, zatraćcie się w melodii, sprawdźcie moją ofertęnapiszcie do mnie!

Gdzie mogę dla Was zaśpiewać?

Najwięcej zleceń wykonuję w Katowicach , Chorzowie, Bytomiu, Gliwicach, Sosnowcu, czyli na całym Śląsku. Oprawę ceremonii ślubnej wykonuję także w moich rodzinnych stronach tj. Żywiec, Bielsko-Biała, Bierna, Tresna, Łodygowice. Dzięki dużemu zainteresowaniu moją oprawą, czasami dojeżdżam w odległe zakątki Polski takie jak: Wrocław, Łódź, a także inne województwa niż dolnośląskie czy łódzkie. Jeżeli interesuje Cię oprawa w moim wykonaniu w jakimś innym wyjątkowym miejscu i jesteś w stanie pokryć koszty dojazdu – po prostu napisz do mnie

oprawa muzyczna

Jaką oprawę wykonuję najczęściej?

  1. Oprawa muzyczna ślubu w kościele

  2. Oprawa muzyczna ślubu w USC

  3. Oprawa muzyczna ślubu w plenerze

  4. Oprawa muzyczna ceremonii pogrzebowej