Oprawa Ślubna – Anna Świerczek

Oprawa ślubna - Anna Świerczek

Oprawa  ślubna wielu przyszłym Parom Młodym spędza sen z powiek. Powód? Ślub zbliża się wielkimi krokami, a ty wymarzyłaś sobie wokalistkę na ślubie, szczególnie w momencie wejścia z ukochanym bądź w towarzystwie Taty przed ołtarz. Zazwyczaj zaczynasz od poszukiwać tego jedynego utworu i… wpadasz na fenomenalny i przez wszystkich ulubiony utwór   AniaŚpiewa – Hallelujah (cover Leonard Cohen). Szperasz dalej i natrafiasz na najbardziej wzruszającą aranżację. To jest TO! Wiesz już czego oczekujesz i czego chcesz. Teraz czas na szukanie muzyka, wokalu na ślub takiego jaki sobie wymarzyłaś. Mija jeden dzień, tydzień – tracisz cierpliwość i nadzieję, że to co sobie wymarzyłaś się spełni. Instagramy i grupy na Facebooku przeszukane. Strony i portale ślubne też… Mamy to! Po kilku dniach faworyci odpisali, wybrałaś tego jedynego z wielu.Ślubna umowa podpisana, utwór wybrany, a ty w skowronkach!

Ślub za 3 dni, i tego się nie spodziewałaś: Twój organista i ksiądz uświadamiają Ci, że tego utworu w kościele grać nie można. Tego nie wiedziałaś… bo ślub bierzesz pierwszy raz w życiu, to logiczne. Niestety, to utwór świecki. Co teraz z Twoim marzeniem? Co teraz? Jak to nie można? Z księdzem nie podyskutujesz… Jest nadzieja, bo dobry muzyk ma też odpowiednie zaświadczenia z kurii i ksiądz idzie na ustępstwa. Druga opcja: muzyk zmienia repertuar lub rezygnujesz z jego usługi, ale Ty pozostajesz z ogromnym rozczarowaniem. Nie tak miało być, a najważniejszy moment Twojego wejścia do kościoła już nie jest tak magiczny jak planowałaś. Dlatego jestem ja AniaSpiewa.pl aby dać Ci pewność, że oprawa wokalna ślubu której pragniesz zostanie wykonana w najlepszej jakości i dojdzie do skutku w każdych warunkach. Śpiew to całę moje życie! Podzielę się dzisiaj z Tobą niezawodnymi wskazówkami, jak pięknie może wyglądać oprawa muzyczna na ślubie kościelnym, ślubie cywilnym, ślubie plenerowym oraz ślubie humanistycznym.

Oprawa muzyczna ślubu kościelnego

Jeśli osoba z branży muzycznej zajmuje się typowo oprawą muzyczną ceremonii ślubnych, to z pewnością jest na bieżąco z tym co można w kościele wykonywać. Wie też jak należy „ogarnąć” kwestię pozwolenia na dane utwory. Pamiętaj, że wybiera głównie takie, których tekst nawiązuje do ceremonii lub/i jest pieśnią Oazową bądź Gospel. Może ta wymarzona wokalistka na ślub lub skrzypaczka grała wcześniej w Twoim kościele, zna się z organistą i wszystko za Ciebie dogada. Jedno jest pewne, pomimo nowych wytycznych co do muzyki granej w kościele, nie ma jasno nakreślonego repertuaru jaki można wykonywać podczas Mszy Świętej Ślubnej. Jedne kościoły zgadzają się na wszystko, inne nie. Jako wokalistka z wieloletnim doświadczeniem, wiem że wypracowałam sobie pewien warsztat pracy i współpracy z instytucją w której ceremonia ma miejsce. Zawsze mam „awaryjny” repertuar ze sobą. Ale załóżmy tę optymistyczną dla nas wszystkich wersję wydarzeń: Ksiądz wyraził zgodę na oprawę o której marzyłaś. Ba! Nawet na piano i wokal, a nawet i piano, skrzypce i wokal! Oto lista utworów, które najczęściej w takich połączeniach usłyszycie.
oprawa muzyczna ślubu

Jaka muzyka na ślubie kościelnym?

Kilka przykładowych utworów:
 • Schowaj mnie (Hillsong Worship – Still)
 • Stoję dziś
 • Unoszę wzrok (You rise me up – Josh Groban)
 • Oceany (exodus 15) – Hillsong Worship – Oceans
 • Chwalę Ciebie Panie
 • Ty tylko mnie poprowadź
 • Panie proszę przyjdź
 • Nic nie musisz mówić
 • Miłość Twa

   W których momentach ślubu kościelnego można zagrać utwory muzyczne?

   1. Wejście Pary Młodej do kościoła
   2. Ofiarowanie
   3. Komunia Św. lub Oczekiwanie
   4. Podpisywanie dokumentów przez Parę Młodą
   5. Wyjście Pary Młodej z kościoła

   Oprawa muzyczna ślubu kościelnego

   Osobiście zazwyczaj proponuję Parom Młodym 4 utwory i psalm lub, jak inni często określają „piosenki na ślub” – na wejście, Ofiarowanie, w trakcie Komunii Św. oraz wyjście. Warto też pamiętać, że podczas Mszy Św. istnieją momenty, w których dany utwór liturgicznie nie pasuje. Przykładowo „Unoszę Wzrok” pasuje podczas Komunii Świętej ale podczas Ofiarowania już nie. Wystarczy zwrócić uwagę na tekst piosenki i jej długość. Poniżej przykładowa propozycja podziału utworów:

   Muzyka na wejście Pary Młodej do kościoła AniaŚpiewa – Schowaj mnie

   Muzyka na Ofiarowanie Ofiaruję Tobie Panie mój

   Muzyka na Komunię Świętą lub Oczekiwanie Unoszę Wzrok

   Muzyka na Wyjście Pary Młodej z kościoła Ty tylko mnie poprowadź

   „Hallelujah” na ślubie kościelnym – oprawa ślubna

   Wspomniane „Hallelujah” , to nieśmiertelny utwór oprawy ślubu, nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie się podobał. Goście weselni na długo zapamiętają Wasz dzień zaślubin, gdy jego „ślubna” wersja zabrzmi na ceremonii. Najczęściej utwór ten grany i śpiewany jest podczas Wejścia, Komunii lub Wyjścia Pary Młodej. Oto moja wersja tego klasyka – w aranżacji piano i wokal YOUTUBE. Może i Wam będzie mi dane zagrać ten utwór podczas, gry razem wkroczycie do kościoła lub wychodząc – czyli idąc nową drogą życia! Wiele z Par Młodych zdaje się na moje doświadczenie i zmysł artystyczny, dlatego pozostawia kwestię doboru repertuaru w moich rękach. To najwygodniejsza sytuacja dla obu stron – Para Młoda ma z głowy ten element przygotowań, a muzyk wie, że zagra to co wykonuje najlepiej i brzmi w tym fenomenalnie. Kolejną kwestią, którą warto jednak nadmienić są organiści i ich umiejętności… Nie każdy organista zaakompaniuje do utworu, który wybrała Para Młoda, więc dobra wokalistka na ślub będzie zaopatrzona we własne podkłady. Co więcej, muszą one spełniać pewne standardy. To nie wszystko. Dobry muzyk będzie też miał swoje, profesjonalne nagłośnienie! To jak brzmi oprawa zależy więc nie tylko od umiejętności, ale i wielu innych drobnych elementów. Profesjonalizm to coś co charakteryzuje moją oprawę wokalną.

   Jakie znaczenie ma profesjonalna oprawa na ślubie kościelnym?

   To szczery artykuł prosto od doświadczonego muzyka. Nie warto ukrywać, mało kto o tym pisze, choć wiele o tym wie. Każdy wie, będąc na ślubie jak brzmi wykonanie niektórych utworów granych przez starego organistę, który w kościele w którym gra przez całe życie spełnia swą misję. Potem nagle się okazuje, że właśnie w tym kościele jest Wasz ślub. O nie!…  Nie jest to jednak koniec świata. Wiadomo – organiści mają umowę w tej parafii, ale to WASZ ślub i wy decydujecie ile zagra on ile oprawa. On musi się ustosunkować do Waszego wyboru. Warto więc uprzedzić o oprawie muzycznej i tym jaki repertuar będzie wykonywany oraz w jakich momentach. Niezręczne… to prawda. Ale jak już wspomniałam – to WASZ dzień. Muzyka ma rozbrzmiewać jak najpiękniej. Oprawa ślubu ma być niezapomniana dla Waszych gości, a Wy macie wkroczyć przed ołtarz ze łzami wzruszenia.

   Piano na ślubie kościelnym

   Możecie w takiej sytuacji zdecydować się na wokalistkę z własnym akompaniamentem piano. Kogoś taki pomijając części stałe jakie realizuje organista, przyjedzie i poprowadzi Wasz ślub profesjonalnie. Utwory wokal i piano, to połączenie idealne. Niby zwyczajne i proste, ale ma w sobie wzruszenie i uniesienia. Wielu organistów jest naprawdę dobrymi muzykami i przez lata dostosowali się do nowego repertuaru i obecności dodatkowych muzyków na Mszach ślubnych i tego się trzymajmy. Współpraca wokalistki z własnym akompaniamentem piano z organistą to bezcenne! Warto więc zwrócić uwagę na muzyka z doświadczeniem – on wie jak obchodzić się nawet z opornymi organistami, którzy konserwatywnie podchodzą do kwestii muzycznej otoczki ślubu. Dla nich utwory takie jak Schowaj mnie (Hillsong Worship – Still), Stoję dziś, Unoszę wzrok(You rise me up – Josh Groban), Oceany (exodus 15) – Hillsong Worship – Oceans, Hallelujah mogłyby nie istnieć! Ale jest nadzieja – wokalista, który ma doświadczenie i w dodatku grywał już w Waszym kościele to strzał w dziesiątkę, a Wy nie musicie się już o nic martwić w kwestii oprawy wokalnej ślubu i oprawy muzycznej ślubu.
   oprawa muzczna ślubu

   Ile kosztuje oprawa muzyczna ślubu kościelnego?

   Oprawa muzyczna ceremonii ślubnej w wykonaniu wokalistki: ok. 200 – 500zł Tak naprawdę wszystko zależy od wybranego Pakietu.Pakiet MINI (299zł):
   • WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA
   • OCZEKIWANIE
   • WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA
   Pakiet STANDARD (349zł):
   • WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA
   • PSALM
   • OCZEKIWANIE
   • WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA
   Pakiet STANDARD PLUS (399zł):
   • WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA
   • PSALM
   • OFIAROWANIE
   • OCZEKIWANIE
   • WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA
   Opraw muzyczna ceremonii ślubnej w wykonaniu wokalistki i skrzypaczki: ok. 500 – 800zł
    Skąd taka rozbieżność z pakietami solo ? Współpraca dwóch muzyków to ogromne przedsięwzięcie. Wiele prób i zgrywania się w utworach, ale… również i granie solo (gdzie każdy ma swoje partie). Do tego dochodzi podwójna ilość sprzętu i dojazd niejednokrotnie z dwóch innych okolic. Współpracując z kilkoma skrzypaczkami wiem też, że mają swoje standardy i cenniki, a to potem rzutuje na cenę końcową pakietów oprawy ślubu wraz z dodatkowym instrumentem – w tym przypadku skrzypcami. Ale czyż nie warto poświęcić coś dla pięknej oprawy? Takie brzmienia zapamiętają wszyscy!

    Oprawa muzyczna ślubu cywilnego i ślubu humanistycznego

    Pora na coś co lubię najbardziej… chwilę relaksu. Dlaczego? Bo mówiąc o ślubie cywilnym lub ślubie humanistycznym w plenerze nie można mówić o ograniczeniach! Tak, możesz spać spokojnie – co sobie zamarzysz to będzie zagrane lub zaśpiewane przez wybraną oprawę wokalną lub oprawę muzyczną ślubu. Pogadajmy więc teraz o tym co przyjemne. Tu repertuar i jego wybór pozostawiany jest Parze Młodej. To ona staje się kreatorem własnej oprawy ślubu. Chcesz cover Łydki Grubasa? Nikt Ci nie zabroni… Chcesz utwór Metallici w wykonaniu skrzypiec i piana w tle? Mówisz i masz! Oczywiście to są dzikie propozycje, ale przecież do dzikich Par Młodych świat TEŻ należy. To co może Was z pewnością uspokoić, to to, że możecie swoją ukochana wspólną piosenkę bez zastanowienia wybrać jako wejście, wyjście lub moment przysięgi. Gwarancja wzruszeń na ślubie cywilnym, ślubie humanistycznym w plenerze – czemu nie! Daję Wam taką, bo z wielka chęcią wykonam takie utwory dla Was. Wokalistka na ślub to nie tylko Schowaj mnie, Oceany, Hallelujach, Stoję dziś i inne… to również Wasz wzruszająca koncepcja. O tym na mojej stronie www.aniaspiewa.pl również jest napisane. Chętnie dostosuję repertuar dla Was i przygotuję indywidualne zamówienia utworów z akompaniamentem piano i skrzypce. Nie musicie słuchać tylko tradycyjnego Marszu Mendelsona. Wybierz tylko odpowiedniego muzyka na ślub, który zrealizuje Wasze marzenia, a może po prostu: POZWÓL MI ZAŚPIEWAĆ NA WASZYM ŚLUBIE!

    Jaka muzyka na ślubie cywilnym lub ślubie humanistycznym?

    Tu nie ma żadnych ograniczeń. Tu rodzi się inwencja twórcza Pary Młodej i ich wizja oprawy ślubu cywilnego oraz ślubu humanistycznego w plenerze. Może piosenka, przy której się poznaliście? A może utwór z radia, który wpadł Wam szczególnie w ucho? Jeśli nie macie pomysłu, pamiętajcie, że wasz usługodawcą ślubny to profesjonalista. On doradzi i podpowie. Nie jesteście z wyborem sami. A może kochacie jakąś konkretną melodię i chcecie, aby wokalistka wykonała ją w nietuzinkowy sposób. Wykonana w nietypowym, nowym i dedykowanym dla Was tekście z Waszą historią w tle. Wokalistka która napisze dla Was tekst do ulubionego utworu – niesamowite! Tego się nie spotyka! Pamiątka na całe życie. To nie wszystko, bo dobry muzyk na ślub potrafi i więcej. Specjalnie napisany tekst i muzyka na Wasz ślub cywilny lub ślub humanistyczny w plenerze. Od czego zacząć? Spotkanie Pary Młodej z usługodawcą ślubnym przy herbacie, małe pogaduchy i wywiad z Waszą historią w tle… reszta opowie się sama – w Waszej wyjątkowej piosence, którą z Waszą konsultacją dopracuje się do ostatniej nuty. Niezapomniane przeżycia muzyczne podczas ślubu dla Pary Młodej jak i dla wszystkich gości.

    Oprawa muzyczna ślubu w plenerze

    W których momentach zagrać utwory na ślubie cywilnym?

    1. Wejście Pary Młodej
    2. W trakcie podpisywania dokumentów przez Parę Młodą
    3. Wyjście Pary Młodej

    O co spytać wokalistkę ślubną?

    Planując ślub plenerowy należy wziąć pod uwagę lub wiedzieć o co spytać muzyka przed podpisaniem umowy ślubnej. Warto wziąć pod uwagę na pewno to, w jakim miejscu odbędzie się ceremonia ślubna, tak by zapewnić odpowiednie źródło prądu dla oprawy muzycznej lub urzędnika lub celebransa. Profesjonalna oprawa muzyczna ślubu zawsze będzie przygotowana na najcięższe warunki – będzie miała swoje nagłośnienie, awaryjnie akumlator i przedłużacze w razie niespodziewanej potrzeby. Jednakże warto poinformować oprawę muzyczną bądź oprawę wokalną, w jakim stylu oraz kolorze będą dekoracje. Nie ma nic gorszego od niedobranego stroju wokalistki lub instrumentalisty na Waszej ceremonii. Dobrze jest się wpasować do Waszej estetyki. To tylko kilka kwestii co do których rodzą się pytania, ale na pewno w zależności od wizji ślubu cywilnego i plenerowego zależy wiele kwestii i to jakie wątpliwości się narodzą w trakcie przygotowywań do tego ważnego dnia.

    Ile kosztuje oprawa muzyczna ślubu cywilnego lub ślubu humanistycznego?

    W zależności od repertuaru jak i dodatkowych usług ceny pakietów mogą się różnić. Wszystko dogrywane jest z Parą indywidualnie. Oto mój orientacyjny cennik oprawy muzycznej ślubu cywilnego / ślubu humanistycznego wokal i piano lub wokal, piano i skrzypce, ceny mogą się różnić w zależności od miejsca wykonania zlecenia:

    • Oprawa muzyczna ceremonii ślubnej + muzyka podczas składania życzeń od gości weselnych: od. 600zł.
    • Oprawa muzyczna ceremonii ślubnej + muzyka podczas obiadu weselnego: od. 1000zł
    • Oprawa muzyczna ceremonii ślubnej + muzyka podczas obiadu weselnego + aranżacja pierwszego tańca ze skrzypcami + muzyka podczas tortu: od. 1500zł

    Oprawa ślubna - Masz pytania? Chętnie odpowiem